CS:GO Oyununda Silah Sol ve Sağ Ele Nasıl Alınır? Kodu Nedir? 2021

Piyasaya sunulduğu günden bu yana büyük hayranlık ve bağımlılık yaratan dünyanın en gelişmiş strateji ve savaş oyunlarından biri olan Counter Strike Global Offensive yani en kısa hali ile CS:GO’da kimi oyunseverler alışkanlıklarından kaynaklı kimileri ise oyunu daha da zor ve alışılmadık bir hale getirme isteklerinden kaynaklı silah tutulan eli değiştirmek isteyebilir. Genellikle sağ elde tutulan silahı değiştirme kodu da diğer fayda sağlan kodlardan birisidir. Sağ el ile kullanılan silahı sol ele almak için yapılması gerekenler sırasıyla şunlardır:

Oyuncunun konsolu é tuşu ile açması gerekir.

Ardından  “cl_righthand 0” kodunu yazması gerekmektedir. Oyuncu silahı sol ele alma kodunu girdikten sonra bu işlem gerçekleşmiş olacaktır.

Silahı tekrardan sağ eline geçirmek isteyen oyuncuların yapması gereken şey ise:

“cl_righthand 1 “ kodunu girmesidir. Bu kod girildikten sonra silah tekrardan sağ ele geçiş olacaktır.

CS:GO İçin Silah Konum Ayarları Kodları

 

viewmodel_fov                         : Bu kod silahın sağ alttan uzak olma ayarları içindir. 54 ve 68 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

viewmodel_offset_x                : Bu kod oyuncunun elindeki silahı sol ya da sağ tarafa getirmesi içindir. -2 ve 2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

viewmodel_offset_y                : Bu kod oyuncunun elindeki silahı aşağıya ya da yukarıya doğru getirebilmesini sağlamaktadır. -2 ve 2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

viewmodel_offset_z                  : Bu kod oyuncunun elindeki silahı yakına ya da uzağa hareket ettirebilmesini sağlamaktadır. -2 ve2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

cl_bob_lower_amt                     : Bu kod oyuncunun yürürken elindeki silahın geri ve ileri hareketlerle sallanması içindir. 5 ve 21 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

cl_bobamt_lat                             : Bu kod oyuncunun elinde tuttuğu silahının sola ve sağa hareketlerle sallanması içindir. 0.1 ve 2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

cl_bobamt_vert                          : Bu kod oyuncunun elinde tuttuğu silahının aşağı ve yukarı hareketlerle sallanması içindir. 0.1 ve 2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

cl_bobcycle                                 : Bu kod oyuncunun elinde tuttuğu silahının genel olarak sallanma ayarı içindir. 0.1 ve2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

cl_viewmodel_shift_left_amt    : Bu kod, oyuncunun eğildiği halde tutmuş olduğu silahın ne derece sola kayacağını ayarlamaktadır. 0.5 ve 2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.

cl_viewmodel_shift_right_amt : Bu kod, oyuncunun eğildiği halde tutmuş olduğu silahın ne derece sağa kayacağını ayarlamaktadır. 0.25 ve 2 değerleri arasında ayarlanabilmektedir.