CS:GO Bunny Kodu Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Counter Strike Global Offensive, dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan biridir. Milyonlarca oyuncuya sahip olan CS:GO’da  belli başlı kodlar kullanılarak oyunu daha zevkli ve kolay bir şekilde oynamak mümkündür. CS:GO bunny kodu, oyundaki karakterin daha fazla zıplama özelliği elde etmesini sağlar. Bu kod ile birlikte karakter daha hızlı hareket edebilir ve daha fazla zıplayabilir. Böylece kullanıcı rakiplerinden üstün olur.

CS:GO Bunny Kodu

Bunny Kodunu kullanmak için şu adımlar izlenmelidir:

Konsol “é” tuşu ile açılır.

Sunucuda kodları kullanabilmek için konsola sv_cheats 1 yazılır.

Sunucuda kodlar etkinleştirildikten sonra “sv_autobunnyhopping 1” olan bunny kodu konsola yazılır ve kapatılır. Bu işlemden sonra artık bunny kodu sunucuda çalışır durumda olacaktır. Çalışmaması halinde: “sv_restart 1”   kodu konsola yazılır. Ardından bunny kodunun da konsola yazılmasıyla çalışacaktır.

Bunny Hop Nasıl Yapılır

Bunny Hop, birinci zıplamanın hemen ardından yerin üzerindeyken tekrar atlama hareketine verilen addır. Bunny Hop yapmak sanılanın aksine çok kolay değildir. Bunny Hop yapmak için bol bol pratik yapmak ve zaman gerekir. Oyuncunun kendini geliştirirken unutmaması gereken önemli şeylerden birisi:  Sunucuya her zamankinden farklı tik oranı ile katılım sağlanmasıdır. Farklı tik oranı ile katılım sağlanması  oyuncuyu CS:GO’da ilk kez Bunny Hop yapıyormuş gibi gösterebilir.

Bunny Hop, senkronize bir biçimde art arda dizili atlayışlarla ilgilidir. En sık kullanılan kısayol atlama tuşu boşluk çubuğudur (space). Boşluk çubuğu genellikle zamanlamayı ayarlamayı zor bir hale getirir. Boşluk tuşuyla atlama yapmak istemeyen oyuncular aşağıdakileri autoexec  dosyalarına ekleyebilir  ya da konsola yazabilirler.

Autoexec  dosyaları, oyunseverlerin CS:GO’yu her başlatışlarında kişiselleştirmiş oldukları ayarlarını yüklemelerini sağlar. Düzenlemek ya da oluşturmak için yerel CS:GO dosyaları içerisinde “cfg” klasörü bulunur, düzenlenir ya da yeniden oluşturma sağlanır.

Bind mwheelup +jump

Bind mwheeldown +jump

 

Bütün oyun farelerinde aynı fare tekerleği bulunmamaktadır. Fakat tavşan atlama yapmak için en ideal tuşlardan biridir. Birçok fare tekerleği atlamaların zamanlamalarını net bir biçimde ayarlayabilecek kadar hassastır. Tüm komutlar uygulandığı takdirde, oyuncunun atlayışları daha rahat hale gelecektir. Yapılması gerekenlerden bir tanesi de bunny yapıldığı esnada “w” yani yürüme tuşunun kullanılmamasıdır. Yürüme tuşu oyuncunun zıplamasını zorlaştırmaktadır ve düzgün zıplayamamasına sebep olmaktadır. W tuşuna basılı bir şekilde ilerlerken farenin orta tuşundaki döner tekerlek ile zıplanır ve w tuşundan el çekilir. Fare sola doğru çevrilirken ise d harfine basılır. Devamlı sağ ve sol yapılarak yavaş yavaş hızlanmak mümkündür. Püf noktalardan bir tanesi de: Oyuncu yere değdiği zaman farenin tekerleği ile tekrardan zıplayabilmektedir. Bunny yapılırken hızlanamama sebeplerinden bir tanesi en doğru ve uygun zamanda zıplanmıyor oluşudur. Zamanlamayı iyi ayarlayıp daha rahat bir şekilde bunny yapabilmek için oyuncunun sık sık antrenman yapması ve kendini geliştirmesi gerekmektedir. Gereken adımlar doğru bir şekilde izlendikten sonra ve zamanlama iyi bir şekilde ayarlandıktan sonra uzun süreli ve kolayca bunny yapma kabiliyeti oyuncuya yerleşecektir. Bunny yapmak için oluşturulmuş olan atölye haritalarında oyuncunun kendini geliştirmesi tavsiye edilmektedir.